Železná Ruda

 

Běžecké tratě

V okolí Železné Rudy na vás čeká okolo 100 km běžeckých stop. Běžecké tratě na Železnorudsku, to už není jen stará známá šumavská klasika – hřebenovka Pancíř-Můstek – Prenet. Novými pojmy mezi běžkaři se stávají Gerlova Huť se strojově upravovaným areálem, trasy do Ferdinandova údolí a Zwieslerwaldhausu, udržované stopy v Národním parku Šumava a v pěti areálech do 20 km v Bavorsku.

Běžecké okruhy

Na Železnorudsku jsou kromě turistických tras najížděny pravidelně okruhy na Belvedéru, na Špičáku za nádražím a kolečko Železnou Rudou u staré silnice na vesnici Alžbětín. Pouhý 1 km za hraničním přechodem v Alžbětíně je Hohonzollern-Skistadion Bayerisch Häusl s tratěmi dlouhými 4 km, 9 km, 12 km. Trasy z Zwieselwaldhausu, vzdáleném 10 km od hranic, jsou tratě přímo napojené přes přechod ve Ferdinandově údolí. Délky tratí jsou 1,5 km, 3 km, 5 km, 9 km a 15 km. Scheibe, vzdálené 11 km od státní hranice, disponuje tratěmi o délce 2,5 km, 4 km, 7 km a Bretterchachten, 15 km od hranice, tratěmi o délce 2,5 km, 4 km, 7,5 km, 13 km a 16 km. Některé trasy vedou ve výšce nad 1000 m. n.m a mají velice dobré sněhové podmínky, běžecký areál Bretterschachten, ve výšce 1150 – 1350 m.n.m, je v provozu zpravidla od konce listopadu do konce dubna. Od zimy roku 2008 bude najížděn nový okruh od Černého jezera k přechodu Zadní Chalupy a do Německa.

Mapa

Lyžařské tratě, které jsou vyznačeny modrou plnou nebo čárkovanou čarou jsou najížděny strojově. Železná Ruda pravidelně udržuje v úterý a pátek trasy vyznačené silnější modrou čarou.

Lyžování

Kudy k nám

Kde nás najdete
Penzion Habr
Cena od: 290 Kč os./noc
Hotel Enzian
Cena od: 475 Kč os./noc
Penzion U Kapličky
Cena od: 297 Kč os./noc
Hotel Belveder Šumava
Cena od: 390 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že se věže hradu Trosky v Českém ráji jmenují Panna a Baba? Názvy si prý vysloužily podle šlechtičen, které je v minulosti obývaly. Ty dvě byly příbuzné a do krve se nesnášely.